GENEL PROGRAMLAR

ANKARA ÜYELERİ TOPLANTISI


Ekonomi Kulübü Ankara Kahvaltı Programı Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Servet Keskin’in konuşması ile başladı. Ekonomi Kulübünün tüm Türkiye’de ve yurtdışında hızla teşkilatlanmaya devam ettiğinden bahsettiği konuşmasında, 2016 yılsonu itibariyle 15 ilde şube ve temsilcilikle beraber 2 yurtdışı temsilcilik çalışmalarının tamamlandığını aktardı.

 
Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Sn. Erhan Karabağ’ın konuşması ile devam eden programda, gerçekleştirilmiş olan Türkiye/Ürdün İş Formu 2016 programından bahsedilerek bundan sonraki süreçte bunun gibi İş Formu projelerinin hızla, farklı ülkelerde de hayata geçirileceğinden ve yapılması planlanan ilk iş formu için öncelikli olarak Afganistan’ın değerlendirilmesi hususundaki çalışmalardan bahsedildi.
 
Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Zarif Rahmetullah ise Afganistan’da açılışı için alt yapısı tamamlanan temsilciliğimiz hakkında genel bir bilgilendirme yaparak Nevruz gününde açılacağı bilgisini verdi.
 
Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Bekir Horuz, 2016 döneminde yapılan kurum ziyaretlerine ve kurumlarla gerçekleştirilen ikili münasebetlere değindi.
 
Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ayşe Usta, Kadınlar Komisyonu’nun yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek, kadın üyelerimizin arttırılması hususuna dikkat çekti.
 
Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yadigar Yolcu Ekonomi Kulübü’nün misyonu çerçevesinde sektör sorunlarına kalıcı çözümler bulmak üzere Sağlık ve Medikal Komisyonu tarafından üzerinde çalışılan ve ilgili kuruma sunularak yasalaşan “medikal sektöründe yerli üretimin desteklenmesi” konulu rapor bahsetti.
 
Gennel Başkan Sn. Taner Bozkurt selamlama konuşması yaparak Ekonomi Kulübü genel faaliyetlerinden, gelişen dinamiğinden ve hızla büyüyen yapısından bahsederek konuşmalarını tamamladılar.

  • 31.12.2016