GENEL PROGRAMLAR

BAŞBAKAN YRD. SN. EMRULLAH İŞLER VE MV. SN. HALUK İPEK EKONOMİ KULÜBÜ'NÜN MİSAFİRİ OLDU


 Ekonomi Kulübü Toplantısının konukları TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Ankara Milletvekili E. Başbakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Emrullah İŞLER ve AK Parti Genel Sekreteri Sn. Haluk İPEK’ti…

 
Başkanımız Sn. Ercan POYRAZ, konuklarımızı takdiminin ardından Ekonomi Kulübü çalışmalarına değindi.
 
Program, Sn. İŞLER’in konuşmasıyla devam etti. Salonu selamlayarak söze başlayan Sn. İŞLER, 7 Haziran seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Seçim çalışmaları dolayısıyla sahada olduklarını belirten Sn. İŞLER, muhalefetin gerçekçi olmayan boş vaatlerde bulunduğunu ve maalesef zaman zaman milletin bazı kesimleri tarafından itibar gördüğünü söyledi. Ama muhalefet partilerinin, bu konuda aralarında yarışa girip dozunu kaçırınca kendi oyunlarını yine kendilerinin bozmuş olduğunu ifade ederek sözlerine devam etti.
 
Sn. İŞLER, Türkiye’nin büyük adımlar atarak ilerlediğini, yapılan çalışmaların daha ileriye götürülebilmesi için yeni Anayasa çalışmalarının tamamlanması konusuna vurgu yaptı ve Türkiye’yi kendine yakışır bir hukuki metne, yeni bir anayasaya kavuşturmak gerektiğini söyledi.
 
2002’den bu yana yeni bir Türkiye inşa edildiğini belirten Sn. İŞLER, “Yeni Türkiye ve eski Türkiye arasındaki en önemli fark, eskiden siyasiler vesayetin emriyle çalışıyordu artık halkın seçtiği liderler halkın istediği çalışmaları yapıyor. Yakın tarihimiz siyasi krizler ve bunların sebep olduğu ekonomik buhranlarla dolu, artık böyle tablolar görmek istemiyoruz.” dedi.
 
Sn. İŞLER, Ekonomi Kulübü olarak böyle güzide bir çalışmanın içinde oldukları için üyelerimizi kutladı, bu çalışmanın merkezinin Ankara ’da olmasından dolayı ayrıca mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine son verdi. Sn. İŞLER toplantı için teşekkür edip, herkesi hürmet ve muhabbetle selamladı.
 
Ardından kürsüye çıkan Sn. İPEK, ülke olarak büyük badireler atlattığımızı, önemli sınavlardan geçtiğimizi belirtti. Sn. İPEK; “Partimizi kurarken ülkemizi iyi analiz ettik, demokrasimizde müdahaleler olmuş, ekonomimiz bunlardan ciddi anlamda etkilenmiş. Ekonominin dünyada insanları en çok zenginleştirdiği dönem 1990’lı yıllardı ama Türkiye bu süreci es geçmiştir. AK Parti kurulurken bu dönemi çok iyi analiz ettik. Biz iktidara geldiğimizde ülkemiz, topladığı vergilerin yüzde seksen beşini geçmiş dönem borçlarının faizine ödüyordu.” dedi.
 
Siyasetin iki amacı olduğunu dile getiren Sn. İPEK, bunlardan birinin ülkeyi toparlamak, diğerininse kaynakları iyi değerlendirerek dünya ile rekabet etmek olduğunu belirtti. İyi yönetimle ekonomi arasında güçlü bir bağ olduğunu belirten Sn. İPEK, dünyada küresel kriz olsa da Türkiye’nin güçlü yönetimi sayesinde bunlardan etkilenmediğini dile getirdi.
 
Temel hak ve hürriyetler konusuna vurgu yaparak sözlerine devam eden Sn. İPEK, “Biz Osmanlı ve Selçuklunun torunları olarak tüm inançlara güven verdik. Temel hak ve hürriyetleri ecdadımızın sunduğu standartlara çıkardık.” dedi.
 
Arkasında millet desteği olmadan hiçbir hareketin devam edemeyeceğini belirten Sn. İPEK, “Türkiye şu an bölgesinde sürekli büyüyen bir ülke haline geldi, bu yüzden bu coğrafyada olaylar durulmuyor. Libya’da, Cezayir’de, Afganistan’da camilerde namaz sonrasında AK Parti’ye, bizlere dua eden insanlar var bu yüzden sorumluluğumuz çok büyük.” diyerek sözlerine son verdi.
 
Sn. İPEK, salonu selamladıktan sonra kürsüden ayrıldı.
 
Konuklarımıza Afganistanlı üyelerimiz tarafından geleneksel kıyafet takdim edildi. Ardından üyelerimiz arasında yapılan hatmimizin duası yapıldı. Programımız teşkilatlanma çalışmalarımızın değerlendirilmesinin ardından son buldu.

  • 14.05.2015