GENEL PROGRAMLAR

BAŞBAKAN YRD. SN. YALÇIN AKDOĞAN EKONOMİ KULÜBÜ'NÜN MİSAFİRİ OLDU


Ekonomi Kulübü Toplantısının konukları Başbakan Yardımcısı Sn. Yalçın AKDOĞAN ve Sn. Mücahid ASLAN’dı.

 
Başkanımız Sn. Ercan POYRAZ, konuklarımızı takdiminin ardından Ekonomi Kulübü çalışmalarına değindi.
 
Ardından söz alan Ankara Milletvekili Adayı Sn. Mücahid ASLAN’ın konuşmasıyla devam etti. Salonu selamlayarak söze başlayan Sn. ARSLAN yapılacak seçimlerin Türkiye için dönüm noktası olduğunu ifade etti. Ekonomi Kulübü gibi güçlü sivil toplum kuruluşlarının Yeni Türkiye’nin inşasında önemli misyonu olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.
 
Ardından söz alan Başbakan Yardımcısı Sn. Yalçın AKDOĞAN’ın konuşmasıyla devam etti. Sn. AKDOĞAN salonu selamlayarak söze başladı. Geçmişte Türkiye’nin krizler ülkesi olduğunu ifade eden Sn. AKDOĞAN bir takım imtiyaz gruplarının kendilerini ülkenin gerçek sahibi gördüklerini belirtti.
 
Sn. AKDOĞAN AK Parti’nin, oyunu bozduğunu her alanda çok ciddi normalleşmeleri gündeme getirdiğini belirtti. Özal’dan sonra 2002’ye kadar Türkiye’nin bir fetret dönemi yaşadığını belirtti. Çok partili koalisyonlar döneminde Türkiye’nin her şeyi kaybettiğini hep geriye gittiğini hiçbir şey kazanamadığını söyleyen Sn. AKDOĞAN sözlerine şöyle devam etti "iktidarlar zayıf olduğunda vesayet odakları güçlü oluyor güçlü vesayet odakları güçlü iktidarların olmasını istemiyor, 28 Şubat döneminde vakıflar, dernekler kapatıldı cemaatler korku topluluğu gibi yaşadı faaliyetleri durduruldu, ekonomik olarak her şeyi kaybettik. Toplumun bütün kesimleri mağduriyet yaşadı ve arkasından ekonomik krizler geldi, koalisyonlar ve vesayetçi yapı Türkiye’yi her alanda geri bıraktı. Türkiye bir krizler ülkesiydi AK Parti döneminde bunlar geri kaldı, devre dışı bırakıldığı için Türkiye’nin önü açıldı. 1990-2002 arasında Türkiye geri giderken sonraki 12 yılda sevgi, güven ve istikrar ile Türkiye gelişmiştir, yapılacak olan bu seçimler de güven ve istikrarın korunması açısından önemlidir. AK Parti güçlü olursa yeni anayasa yapılabilecek, çözüm süreci başarılı olabilecektir. Tüm bu adımları Ak Parti başlatmıştır" dedi.
 
Çözüm sürecine de değinen Sn. AKDOĞAN "Terör sorununun büyümesi toplumsal birliğimiz bütünlüğümüz için biri tehdittir. AK Parti ret, inkar ve asimilasyon politikasına son verdi. AK Parti ayrımcılığı ortadan kaldırdı. Kucaklama politikaları izledi ve terör ile çok etkin ve çok boyutlu mücadele devreye konuldu. Hükümet iyi niyetle ve samimiyetle süreci devam ettirmektedir. Başkaları çözüm istemiyorlar silahı bırakmak istemiyorlar siz onların batıya dönüp demokrasi hamisi gibi geçindiklerine bakmayın ortada bir terör örgütü var baskı ve şiddet yapıyor" dedi.
 
Seçimle ilgili olarak da Sn. AKDOĞAN sözlerine şöyle devam etti: "HDP barajı geçmezse şöyle olur böyle olur deniyor, ben bunlara katılmıyorum. İktidar olmuş partiler barajın altında kaldı peki onlar dağa mı çıktılar, tehdit mi ettiler, masayı mı tekmelediler, bu milletin takdiridir, milletin karar vereceği bir şeydir. Bir elinde silah bir elinde siyaset ikisi bir arada yükselmez birini gömersiniz diğeri yükselir. İkisi birden yükselir demek tehlikeli bir durumdur. AK Parti’yi durdurmak isteyen yapıların hepsi bir araya geldi, ne kadar karanlık odak varsa her şeyi yaptılar ama başarılı olamadılar. Şimdi ise son olarak paralel yapı onları destekliyor ve böylece barajı geçme hesapları yapılıyor" dedi.
 
Sn. AKDOĞAN paralel yapıyı işaret ederek bu güne kadar Tayyip ERDOĞAN düşmanlığı ile yola çıkan kimse başarılı olamamıştır dedi. Ardından sözlerine şöyle devam etti: Milletin adamlarını harcamak için yola çıkanlar başarıya ulaşamamıştır, Tayyip ERDOĞAN dik durdu millet de onun arkasında durdu diye belirtti.
 
"Bu seçimlerde de yine bu oyunlar bozulacak dedi, millet eski kriz günlerine dönmek istemiyor" diyen Sn. AKDOĞAN "Ötekisi olmayan yeni Türkiye’yi hep birlikte kuracağız. İnşallah yeni Türkiye’nin inşasında Ekonomi Kulübü gibi yapılar, sendikalar, vakıflar, dernekler, diğer sivil toplum kuruluşları elbirliği ile bunu yapacağız" diyerek konuşmasına son verdi.
 
Sn. AKDOĞAN toplantı için teşekkür edip, herkesi hürmet ve muhabbetle selamladı.

  • 1.05.2015