GENEL PROGRAMLAR

SN. MELİH GÖKÇEK EKONOMİ KULÜBÜ'NÜN MİSAFİRİ OLDU


 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK; katıldığı Ekonomi Kulübü toplantısında Ankara’da devam eden projeler, siyaset gündemi ve paralel yapı hakkında dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu, Ekonomi Kulübü Başkanı Ercan Poyraz’ın takdim konuşmasının ardından söz alan Sn. GÖKÇEK;

 
Sanayi ve ticareti destekleme konusunda önemli bir araç olan turizmin geliştirilmesi gerektiğini, Temapark, İnanç Müzesi, termal turizm ve sağlık turizmi ile de Ankara’da bu konuda ki eksikliğin büyük oranda giderileceğini söyledi.
 
“Dünya’nın En Büyük Tema Parkını Yapıyoruz”
 
Melih GÖKÇEK; Yapılmakta olan Temaparkın içinde 1200’e yakın oyuncağın olacağını, gezmenin üç günü bulacağını, dünyanın en büyük dinozorunun burada bulunacağını ve yaklaşık 3 milyonu yurtdışından olmak üzere yılda 10 milyon ziyaretçi beklediklerini ifade etti.
 
“İnanç Müzesi’nde Kur’an Mucizeleri Hollywood Kalitesinde Sunulacak”
 
İnanç Müzesi projesinden de bahseden Sn. GÖKÇEK, İnanç Müzesi’nin Ferman Bölümü, Bilim Bölümü, Tarih Bölümü, Kutsal Emanetler Bölümü ve Kur’an Mucizeleri Bölümünden oluşacağını belirtti. Kuran Mucizeleri Bölümünde Ayet-i Kerimelerin, Universal stüdyolarında, en yeni sinema teknolojisi ile işlenerek insanların konuyu yaşamasını sağlayan bir atmosferde sunulacağını belirten Sn. GÖKÇEK “Bu müzeye giren inançsız biri La ilahe illallah diyerek çıkacak inşallah” dedi.
 
“Termal Turizm Ankara’nın Geleceğidir”
 
Termal turizmin önemine değinen Sn. GÖKÇEK “14 ilçede bulunan termal su Ankara’nın geleceğidir.” diyerek İşadamlarından yatırım beklediğini söyledi.
 
 
 
Gerekli yatırım yapılırsa termal otelcilikte lider olan Afyon’un geride bırakılabileceğini söyledi. Ayrıca Arap işadamlarından içinde tıp, diş ve eczacılık fakültelerini barındıran dünyanın en büyük 4. hastanesinin Ankara’ya kurulmasının sözünü aldığını da belirtti.
 
“Genel Seçimler Başarılı Geçecek, Paralelle Mücadeleye Israrla Devam Edilecek”
 
Önümüzdeki genel seçimlere değinen Sn. GÖKÇEK, AK Parti’nin ilk günden itibaren yakaladığı başarıyı devam ettireceğini belirterek paralel yapı ile mücadelenin de ısrarla sürdürüleceğini sözlerine ekledi.
 
Paralel yapıya çok özel bir görev verildiğini, paralel yapının CHP, MHP, BBP ve HDP’yle birlikte çalıştığını söyledi. HDP’nin barajını aşmasıyla Ak Parti’nin bıçak sırtında kalmasının sağlanmak istendiğini, böylelikle ülkenin kaosa sürüklenmeye çalışıldığını, HDP barajını aşamaz ise de HDP’nin temsil edilemediği öne sürülerek ülkenin yine kaosa sürüklenmeye çalışılacağını belirtti.
 
CHP’nin de ısrarla sağa çekilmek istendiğini, CHP’den HDP’ye oy devşirilmeye çalışıldığını ifade eden Sn. GÖKÇEK “Bu seçimlerde bizim gönlümüzden geçen Anayasayı değiştirebilecek çoğunluğa ulaşmaktır.” diyerek sözlerini tamamladı ve Ekonomi Kulübü üyelerinden gelen sorular üzerine;
 
Ankaparkın trafik sorununa yol açmayacağını, yapımı devam eden fuar alanının sanayi ve ticaret odalarından kaynaklanan sorunlardan dolayı henüz bitirilemediğini, Aşti’nin Mamakta Nata Vega yakınlarına taşınarak, Aşti’nin Ulus civarındaki küçük esnaflardan oluşan bir alışveriş merkezine dönüştürüleceğini, Hipodrom yıkılarak yerine spor kompleksi yapmayı düşündüklerini, Eskişehir yolu üzerine 42 bin kişilik ve Eryaman'a 18 bin kişilik kapasiteli stadyum yapmayı planladıklarını söyleyerek konuşmasını sonlandıran Sn. GÖKÇEK’e Ekonomi Kulübü Başkanı Ercan POYRAZ tarafından Ekonomi Kulübü rozeti takıldı ve Ekonomi Kulübü kol düğmesi ile hat tablosu hediye edildi.
 
Ekonomi Kulübü’ne yeni katılan üyelere rozetlerini takan Sn. GÖKÇEK, davetleri için Ekonomi Kulübü üyelerine teşekkürlerini ilettikten sonra uğurlandı.

  • 29.01.2015